Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
#0 22:05
Додај аларм
Sajam taštine - poster
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Sajam taštine

VANITY FAIR EP. 02 (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: 2 >>

Новата адаптација на класикот од Вилијам М. Такери, „Саем на суети“, се одвива зад сцените на војните на Наполеон и ја следи Беки Шарп додека се обидува да се извлече од сиромаштијата и да се искачи нагоре во англиското општество.
Новата адаптација на класикот од Вилијам М. Такери, „Саем на суети“, се одвива зад сцените на војните на Наполеон и ја следи Беки Шарп додека се обидува да се извлече од сиромаштијата и да се искачи нагоре во англиското општество. Нејзината приказна за „насилство, криминал, забава, водење љубов, отфрлања, смеа, измама, расправија и танцување“ ја води по патот сè до дворот на кралот Џорџ IV, преку битката за Ватерло, кршејќи срца и губејќи богатства додека се движи кон целта.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

недела, 23. септември 2018
22:00 ITV1 Sajam taštine, epizoda 5.
понеделник, 24. септември 2018
15:15 HBO PL Sajam taštine, epizoda 3.
понеделник, 24. септември 2018
16:00 HBO Sajam taštine, epizoda 3.
понеделник, 24. септември 2018
19:15 HBO3 Sajam taštine, epizoda 3.
петок, 21. септември 2018
22:05 #0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме