Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 18:35
понеделник 17. септември 2018
Додај аларм
Хедерс - poster
АвторJason A. Micallef
жанрКомедија
Драма
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Хедерс

Heathers (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: << 2 - SHE'S GOING TO CRY >>

Врз основа на истоимената култна класика од 1988 год., „Хедерс претставува едночасовна црна комедија што се одвива во сегашноста, кога нашата хероина Вероника Соер се справува со една различна но исто толку злобна група. Хедер Чендлер е неконвенционална водачка на Хедерите и владее со „Вестербург Хај со страв, со закани и со неверојатна смисла за мода. Хедер Дјук е најопасната помошничка на Хедер Си, а Хедер Мекнамара живее во сенката на другите хедери. Средното училиште изгледа помрачно од тоа што го помните кога Вероника, Џеј-Ди и Хедерите ја носат својата нихилистичка правда во ходниците на „Вестербург Хај.

Еп. 2
Хедер Чендлер ужива во вниманието што ѝ го донело лажното самоубиство и тоа го користи за да ги тера Џеј-Ди и Вероника да го прават тоа што го сака. Во меѓувреме, Хедер Дјук и Хедер Мекнамара се обидуваат да се прилагодат на животот во новиот режим, предводен од Бети Фин. И покрај тоа што двете спротивставени страни жалат по неа, Хедер Чендлер го има своето големо враќање.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

понеделник, 24. септември 2018
18:35 HBO3 Heatherice, epizoda 3.
вторник, 25. септември 2018
20:50 HBO Heatherice, epizoda 4.
вторник, 25. септември 2018
21:00 HBO PL Heatherice, epizoda 4.
среда, 26. септември 2018
20:50 HBO2 Heatherice, epizoda 4.
понеделник, 17. септември 2018
18:35 HBO3


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме