Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 22:25
Додај аларм
Канџи - poster
АвторEliot Laurence
жанрКриминалистика
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Канџи

Claws (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: << 5 - BATS**T >>

„Канџи се одвива во еден салон за маникир на Флорида и претставува мрачно-смешна приказна за женската лошотија, прикажувајќи пет маникирки во еден салон за убавина, каде што се случуваат многу повеќе работи од обична козметика.
Во средиштето на салонот е сопственичката Десна, која живее со својот ментално болен брат близнак Дин и се грижи за него. Меѓу персоналот на Десна се нејзината најдобра пријателка Џенифер, поранешна журкаџика која одгледува две деца од претходните врски, тивката Ен, таинствената шоферка на Десна, која исто така се грижи и за безбедноста во салонот, мирната чирачка Поли, која била во затвор за кражба на идентитет, како и Вирџинија, која не крие дека на работа ѝ е здодевно.
Дополнителен хаос во салонот создаваат Ролер, кој води полулегална клиника, а го користи салонот на Десна за перење на безобразно високите профити, Брајс, сопругот на Џенифер, кој исто така е тазе трезен и се обидува легално да работи, д-р Кен Брикман, лекар во една нелегална клиника за лекување од дрога, како и вујко Деди, опасен мафијаш, кој е посветен католик и активен бисексуалец.

Еп. 5
Десна и Џенифер можеби се единствената надеж на д-р Кен, додека Брајс погрешно го обвинува за едно ужасно злосторство. Дин гледа една вознемирувачка реклама на билборд, по што Десна мора да се справи со мрачните последици. Во меѓувреме, Вирџинија и Десна се присилени да побараат помош од Поли во врска со минатото на Десна.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

сабота, 22. септември 2018
22:59 Premium Stories CLAWS
недела, 23. септември 2018
07:33 Premium Stories CLAWS
недела, 23. септември 2018
08:35 Premium Stories CLAWS
понеделник, 24. септември 2018
05:05 HBO3 Pandže, epizoda 6.
вторник, 18. септември 2018
22:25 HBO3


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме