Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 22:40
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Шест - poster
АвторWilliam Broyles Jr.
David Broyles
жанрАкција
Војна
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Шест

Six (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

121

Содржина

сезона: 2
епизода: << 4 - SEESAW >>

Воената драма „Шест е инспирирана од вистинските мисии на една американска елитна специјална единица која лови еден водач на талибанците во Авганистан, кој е преплавен со терористи. Серијата е инспирирана од вистински мисии и ни ги прикажува возбудливите борби со кои се соочуваат овие луѓе на бојното поле и надвор од него со цел да ја заштитат и да ѝ служат на својата земја. Во втората сезона, Оливија Ман игра една посветена офицерка на ЦИА која напредувала во чиновите за да работи со овој тим, а се прикажува и уште еден нов член на тимот. Додека мажите се справуваат со деликатната рамнотежа помеѓу бојното поле и приватниот живот, жените во нашата приказна се издигнуваат до нови височини, сила и независност. „Шест е според сценарио на добитникот на „Оскар Вилијам Бројлс („Отпадник, „Аполо 13, „Џархед) и на Дејвид Бројлс, воен ветеран од специјални операции.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

петок, 21. септември 2018
20:00 HBO Šest 2, epizoda 5.
петок, 21. септември 2018
22:30 HBO3 Šest 2, epizoda 5.
сабота, 22. септември 2018
02:10 HBO3 Šest 2, epizoda 5.
недела, 23. септември 2018
18:10 HBO3 Šest 2, epizoda 5.
четврток, 20. септември 2018
22:40 HBO2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме