Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 00:25
четврток 21. септември 2018
Додај аларм
Животни - poster
АвторMike Luciano
Phil Matarese
жанрКомедија
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Животни

Animals. (2016)

Ваша оценка

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 3
епизода: << 6 - AT A LOSS FOR WORDS WHEN WE NEEDED THEM MOST >>

Од главните продуценти Марк и Џеј Дуплас, на ХБО доаѓа нова сезона на анимираната серија за возрасни, создадена од писателите и режисери Фил Матарезе и Мајк Лучано. Во широко поставената трета сезона, шоуто кое поместува жанрови го посетува бесчовечниот и постапокалиптичен Њујорк, по три години од неславниот „Зелен ден во финалето на втората сезона кое го отстрани човештвото во градот. Мешајќи жива акција и анимирани сегменти, заедно со најдобрите таленти од телевизијата, филмовите, музиката и комедијата, оваа излудена и целосно уникатна комедија се враќа со десет епизоди, истражувајќи разни драми, радости и вознемирености со кои се соочува животинската популација на Њујорк додека целат да најдат смисла во нивните животи - без наоколу луѓето да ги туркаат по ќошињата на општеството. Меѓу приказните прикажани во оваа сезона се за стаорци кои се движат низ новиот територијален пејзаж на градот, за кучиња кои се мачат да ја надминат зависноста од луѓе, за коњи од различни класи кои се вљубуваат и уште многу други.

Епизода 6:
Членовите на една група од мешан вид, кои се омразени кај другите животни, се наоѓаат на прагот на нова доба кога добиваат можност да комуницираат меѓусебно, но Јуми, водачот на ласиците, се обидува да ги држи заедно. Во меѓувреме, геко гуштерите Фил и Мајк се обидуваат да го освојат надземниот свет.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
21:25 Sky Atlantic DE Životinje 3, epizoda 1.
петок, 28. септември 2018
00:55 HBO3 Životinje 3, epizoda 7.
петок, 28. септември 2018
21:30 HBO3 Životinje 3, epizoda 8.
сабота, 29. септември 2018
01:15 HBO3 Životinje 3, epizoda 8.
петок, 21. септември 2018
00:25 HBO3


Корисниците ги избрале филмовите

 • thumb
  пет, HTV1, 20:05
 • thumb
  сре, NOVA TV, 01:45
 • thumb
  саб, Doma TV, 19:55
 • thumb
  нед, HTV1, 00:20

Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме