Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 22:00
Додај аларм
Хрониките на Тајмс сквер - poster
АвторGeorge Pelecanos
David Simon
жанрДрама
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Хрониките на Тајмс сквер

The Deuce (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

180

Содржина

сезона: 2
епизода: << 2 - THERE'S AN ART TO THIS >>

Со актерската екипа предводена од Џејмс Франко и Меги Гиленхал, втората сезона на „Хрониките на Тајмс сквер ни ги прикажува протагонистите кои живеат во мигот на златната доба на порнографијата, кога сонот за создавање бизнис од филмови за возрасни се претвори во реалност. Почнувајќи од крајот на 1977 година (пет години по првата сезона), салоните за масажа и хотелите се претворија во продавници за секс во кои се нудат голи девојки, секси настапи во живо и кабини за секаков возможен фетиш. Влијанието на њујоршката мафија врз порнографскиот бизнис почнува да се намалува кога талентите започнаа да мигрираат на западниот брег, но градот уште е преполн со филмови, музика и уметност, додека забавите поттикнати од разни наркотици се одвиваат 24 часа во денот. Во втората сезона, филмот ни ја прикажува диско ерата со сета своја екстравагантност, пред да се случи градежната мафија, кокаинот, епидемијата на СИДА и видеолентите да го предизвикаат крајот на ова славно време.

Епизода 2:
Соочен со променливата реалност на проституцијата и порнографијата, Си-Си повеќе се ангажира, а неговиот колега макро Лери Браун мерка една нова можност. Кенди е сѐ пофрустрирана и ѝ се обраќа на режисерката на порно-филмови Жанвив Фури. Откако еден муштерија е ограбен пред барот, на Пол му приоѓа Мети Коњот, кој му е ривал на Руди и кој на Пол му ветувал заштита од мафијата. По едно носталгично патување во Кони Ајленд со Винсент, Аби посетува еден уличен состанок и препознава едно лице од Тајмс сквер.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
21:50 HBO Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
среда, 26. септември 2018
22:00 HBO PL Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
четврток, 27. септември 2018
21:00 HBO3 Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
петок, 28. септември 2018
01:25 HBO3 Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
недела, 23. септември 2018
22:00 HBO PL


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме