Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 15:55
Додај аларм
Еден обичен имигрант - poster
жанрКомедија
Докоментарен
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Еден обичен имигрант

Just Another Immigrant (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: << 6 >>

Во оваа хумористична документарна серија, Ромеш Ранганатан, еден од најпопуларните стендап комичари во Велика Британија, го сели целото свое семејство, сосе сопругата и трите деца, неговата мајка од Шри Ланка и ексцентричниот чичко, во Лос Анџелес. Како дополнение на своите напори да почне нов живот, Ранганатан добива „тезга во еден театар со 6000 седишта и има само три месеци да ги распродаде. Гледајте ги урнебесните и вистинити авантури на ова современо имигрантско семејство кое се обидува да успее во денешна Америка.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме