Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 18:30
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Несигурна - poster
АвторIssa Rae
Larry Wilmore
РежијаMelina Matsoukas
Cecile Emeke
жанрКомедија
Драма
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Несигурна

Insecure (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 3
епизода: << 6 - READY-LIKE >>

Авторката, писателка и актерка Иса Рае се враќа со третата сезона на познатата комична серија која ги следи најдобрите пријателки Иса (Рае) и Моли (Ивоне Орји) во нивната мисија да „добијат сè, справувајќи се со непријатностите на работа, со романтични испади и со необични моменти. Започнувајќи по само две недели од крајот на втората сезона, во која Иса и Лоренс ја прифаќаат грешката по нивното раскинување, новите епизоди ја покажуваат Иса како се обидува пак да си го состави животот, работејќи како слободен шофер за да заработи екстра пари, спиејќи на каучот на Даниел - договор кој се покажува како компликуван, имајќи ја предвид нивната историја. Моли, во меѓувреме, започнува нова работа во правна фирма водена од црнец, но открива дека нејзината самодоверба е ставена на тест кога таа не е автоматски посочена како „ѕвезда; таа исто така се затекува задлабочена во обидот да си го среди својот романтичен живот.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

сабота, 22. септември 2018
11:20 HBO3 Nesigurna 3, epizoda 6.
недела, 23. септември 2018
19:30 HBO3 Nesigurna 3, epizoda 6.
понеделник, 24. септември 2018
12:20 HBO3 Nesigurna 3, epizoda 6.
понеделник, 24. септември 2018
21:30 HBO Nesigurna 3, epizoda 7.
понеделник, 24. септември 2018
12:20 HBO3


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме