Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 18:35
понеделник 24. септември 2018
Додај аларм
Хедерс - poster
АвторJason A. Micallef
жанрКомедија
Драма
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Хедерс

Heathers (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: << 3 - DATE RAPES AND AIDS JOKES >>

Врз основа на истоимената култна класика од 1988 год., „Хедерс претставува едночасовна црна комедија што се одвива во сегашноста, кога нашата хероина Вероника Соер се справува со една различна но исто толку злобна група. Хедер Чендлер е неконвенционална водачка на Хедерите и владее со „Вестербург Хај со страв, со закани и со неверојатна смисла за мода. Хедер Дјук е најопасната помошничка на Хедер Си, а Хедер Мекнамара живее во сенката на другите хедери. Средното училиште изгледа помрачно од тоа што го помните кога Вероника, Џеј-Ди и Хедерите ја носат својата нихилистичка правда во ходниците на „Вестербург Хај.

Еп. 3
Хедер Чендлер започнува кампања за свесност за самоубиствата и ги присилува нејзините пријателки да ѝ се придружат. Вероника, која е презаситена од ноншалантноста на Џеј-Ди, оди на двоен состанок со Хедер Дјук и со двајца згодни фудбалери, додека Вероника наоѓа утеха во едноставното друштво на нејзиниот партнер. Хедер Чендлер ја присилува Хедер Дјук да оди на аудиција за училишната претстава, но добива неочекувана конкуренција. Кога Рам ја изненадува Вероника со втор романтичен состанок, Џеј-Ди се обидува да ја врати кај себе.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

вторник, 25. септември 2018
20:50 HBO Heatherice, epizoda 4.
вторник, 25. септември 2018
21:00 HBO PL Heatherice, epizoda 4.
среда, 26. септември 2018
20:50 HBO2 Heatherice, epizoda 4.
сабота, 29. септември 2018
16:30 HBO3 Heatherice, epizoda 4.
понеделник, 24. септември 2018
18:35 HBO3


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме