Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 10:30
Додај аларм
Животот нема правила - poster
РежијаLasse Hallström
СцеаристJohn Irving
рејтинг7.4/10
жанрДрама
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (9)

Број на коментари (-)

Животот нема правила

The Cider House Rules (1999)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.5/10)

Посета

7074

Содржина

Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето познавање од медицината, па тој станува вешт но нелиценциран лекар. Но, Хомер посакува самиот да се открие себеси надвор од сиропиталиштето. Кога Воли и бремената Кенди го посетуваат сиропиталиштето каде што д-р Ларч извршува медицински безбедни но незаконски абортуси, Хомер заминува со нив за да работи на семејната фарма за јаболка на Воли. Воли заминува во војна, оставајќи ги Хомер и Кенди сами заедно. Што ќе открие Хомер за животот и љубовта на фармата? Што е со судбината што д-р Ларч ја испланирал за него?

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 6. октомври 2018
10:35 HBO2 Животот нема правила
четврток, 11. октомври 2018
06:00 HBO Животот нема правила


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме