Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Pink Movies 19:00
Додај аларм
Дволичност - poster
РежијаTony Gilroy
СцеаристTony Gilroy
рејтинг6.2/10
жанрКомедија
Криминалистика
Романса
Трилер
ДржаваСАД
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (7)

Број на коментари (-)

Дволичност

Duplicity (2009)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.8/10)

Посета

11584

Содржина

Џулија Робертс и Клајв Овен играат љубовници и корпоративни шпиони кои заедно прават измама и крадат пари од своите конкурентски компании. Но, во корпоративната игра никому не може да се верува, па како да си веруваат меѓусебно?
Агентката на ЦИА, Клер Стенвик (Џулија Робертс) и агентот на МИ6, Реј Ковал (Клајв Овен) го напуштиле светот на владиното разузнавање за да заработат пари во профитабилната студена војна која беснее помеѓу две конкурентски мултинационални корпорации. Која е нивната мисија? Да дојдат до формулата за еден производ кој ќе ѝ донесе цело богатство на компанијата која прва ќе го патентира. За нивните работодавачи – индустрискиот титан, Хауард Тули (Том Вилкинсон) и авантуристички настроениот директор, Дик Гарсик (Пол Џиамати) – ништо не е надвор од границите. Кога растат влоговите, никој не знае кој со кого игра, а најчудниот дел за Клер и Реј пристигнува кога тие почнуваат да се изигруваат меѓусебно. Додека се обидуваат да се надмудрат меѓусебно, планот на овие двајца кариеристи е загрозен од единственото нешто што не можат да го изиграат: љубовта.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 22. септември 2018
20:30 TV 1000 Дволичност
вторник, 25. септември 2018
22:15 TV 1000 Дволичност
петок, 28. септември 2018
20:30 TV 1000 Дволичност


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме