Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Comedia 09:35
Додај аларм
Американска приказна - poster
РежијаDon Bluth
СцеаристJudy Freudberg
Tony Geiss
рејтинг6.0/10
жанрАнимација
Комедија
Драма
Семејство
Музика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Американска приказна

An American Tail (1986)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.0/10)

Посета

1446

Содржина

Кога емигрира во Америка, млад руски глушец се одделува од семејството и мора да го најде. Истовремено се труди и да преживее во новата земја.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
04:00 TV 1000 Американска приказна


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме