Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Cinemania 21:00
Додај аларм
Читачот - poster
РежијаStephen Daldry
СцеаристDavid Hare
Bernhard Schlink
рејтинг7.6/10
жанрДрама
Романса
ДржаваСАД
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (28)

Број на коментари (-)

Читачот

The Reader (2008)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.7/10)

Посета

12054

Содржина

Михаел и двојно постарата Хана се во необична љубовна врска се до оној ден кога Хана ќе исчезне. Филмот зборува за љубовта, злосторството и каењето за цел живот.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

hus

Odličan film
gledao nekoliko puta

Објавено 11.07.2012

dišpetoža

stvarno sjajan film

Објавено 12.07.2012

Albin

1 od najdražih filmova.

Објавено 03.02.2017
3


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
23:30 Cinemania Читачот


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме