Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 15:05
понеделник 24. септември 2018
Додај аларм
Еволуција - poster
РежијаIvan Reitman
СцеаристDon Jakoby
David Diamond
рејтинг6.1/10
жанрКомедија
Научна фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (14)

Број на коментари (-)

Еволуција

Evolution (2001)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.2/10)

Посета

9353

Содржина

Д-р Ајра Кејн (Дејвид Духовни) е отпуштен поранешен владин научник кој сега работи на мал универзитет во Аризона. Тој оди заедно со својот пријател и колега, професорот по геологија, Хери Блок (Орландо Џонс), кога младиот пожарникар Вејн (Шон Вилијам Скот) ги повикува да истражат еден урнат метеор. Д-р Кејн е првиот што го открива вонземјанинот во метеорот и се обидува да го разбере неговиот рапиден развој. Невозможно е да се држи вакво откритие во тајност, па набргу и владата, но и згодната експертка за епидемиологија Алисон (Џулиен Мур) почнуваат да се мешаат. Судбината на Земјата е загрозена додека тие се обидуваат да ја контролираат непредвидливата популациска експлозија на вонземјаните.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 28. септември 2018
09:45 HBO2 Еволуција
недела, 30. септември 2018
12:25 TV 1000 Еволуција
среда, 3. октомври 2018
06:00 HBO3 Еволуција


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме