Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 03:05
Додај аларм
Еквилибриум - poster
РежијаKurt Wimmer
СцеаристKurt Wimmer
рејтинг7.0/10
жанрАкција
Драма
Научна фантастика
Трилер
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (18)

Број на коментари (-)

Еквилибриум

Equilibrium (2002)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.0/10)

Посета

11884

Содржина

При обид да им се стави крај на војните и да се задржи мирот, човештвото забранило со закон сè што предизвикува чувства: литература, музика и уметност. За да се спроведе законот, посебен вид полиција добива задача да ги елиминира сите престапници. Но кога најдобриот специјалец не зема доза од дрогата што ги блокира емоциите, почнува да разбира дека работите не се онака како што изгледаат.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

Larubya

Super film !!!

Објавено 17.11.2012
1


Реприза:
четврток, 27. септември 2018
01:40 HBO PL Еквилибриум
четврток, 4. октомври 2018
02:30 HBO2 Еквилибриум
вторник, 9. октомври 2018
00:05 HBO PL Еквилибриум
сабота, 13. октомври 2018
00:20 HBO Еквилибриум


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме