Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
RTL 16:50
Додај аларм
Ноќ во музејот 2 - poster
РежијаShawn Levy
СцеаристRobert Ben Garant
Thomas Lennon
рејтинг5.9/10
жанрАвантура
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
Канада
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (16)

Број на коментари (-)

Препораки
Nemilosrdni gadovi
Nemilosrdni gadovi
2009img/kanali/pink-2.jpg
Bijeli očnjak
Bijeli očnjak
1973img/kanali/pink-2.jpg
2012: Sudnji Dan
2012: Sudnji Dan
2008img/kanali/prva-srpska-tv.jpg

Ноќ во музејот 2

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian (2009)

Гласови

Hank Azaria

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.1/10)

Посета

8478

Содржина

Падна ноќ над Смитсоновиот институт во Вашингтон. Водичите се веќе дома, светлата се изгасени, учениците се веќе во кревет... Сепак, се подготвува нешто неверојатно, додека ноќниот чувар Лари Дејли е намамен во својата најголема и најнезамислива авантура досега, во која историјата навистина оживува. Во вториот дел од приказната ноќ во музејот, Лари се соочува со толку епска битка која што може да се одвива само во ходниците на најголемиот музеј во светот. Сега, Лари мора да се обиде да ги спаси претходно безживотни пријатели од она што може да биде последна битка меѓу чудата на Смитсоновиот музеј, каде сѐ, од познатите слики на ѕидовите до ракетите во ходниците, одненадеж како да имаат свои мисли. Првиот филм снимен во Смитсоновиот комплекс. Забавата почнува кога Лари ја напушта ниско платената работа како чувар на музеи и станува баран изумител на производи на „Дејли Дивајсес кои се продаваат на телевизија. Изгледа како да има сѐ, но нешто недостига во неговиот живот, нешто што го влече кон старото дувло, Музејот за природна историја, каде еднаш ја доживеа најмагичната ноќ во својот живот. Таму, тој открива нешто вознемирувачко. Неговите омилени експонати, некои од неговите вистински пријатели, станале застарени. Спакувани во сандаци, чекаат да бидат испорачани во огромните архиви на Смитсоновиот комплекс. Судбината им е непозната, но само додека Лари не прими повик за помош од минијатурниот каубој Џебедаја (Овен Вилсон), кој го информира за претстојната катастрофа. Се чини дека новодојдените ги разбудиле новите ископини, вклучувајќи го и египетскиот владетел Камунра (Хенк Азарија), кој е особено нерасположен по 3.000 години дремка. Сега, тој и тројцата најгнасни луѓе од историјата, имено Иван Грозниот (Кристофер Гест), Наполеон Бонапарта (Ален Шабат) и Ал Капоне (Џон Бернтал), заговараат да го заземат музејот (а потоа и светот), при што ја ослободуваат Армијата од подземјето.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме