Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 07:45
Додај аларм
Додека спиеше - poster
РежијаJon Turteltaub
СцеаристDaniel G. Sullivan
Fredric LeBow
рејтинг6.7/10
жанрКомедија
Драма
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (12)

Број на коментари (-)

Додека спиеше

While You Were Sleeping (1995)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.5/10)

Посета

10372

Содржина

Луси е осамена работничка во метро сѐ додека не го спасува животот на Питер. Сега таа е дел од неговото семејство, а со силната верба што ја има, другите почнуваат да сфаќаат колку е таа неверојатна личност, особено Џек, братот на Питер...
Ќе се заљубите во „Додека спиеше“,романтичната хит-комедија со прекрасната Сандра Булок. Таа ја игра осамената работничка во метро, Луси, која се вљубува во еден згоден маж што не го познава (Питер Галагер). Но, кога го спасува неговиот живот откако го ограбуваат и тој паѓа во кома, неговото урнебесно семејство погрешно мисли дека таа му е свршеница! Заплетот наскоро ескалира кога Луси го лажира животот што го имала со човек што не го ни познава! А кога Луси се вљубува во неговиот шармантен брат (Бил Пулман), ситуацијата станува навистина хаотична бидејќи таа ќе мора да направи избор помеѓу нив двајца!

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме