Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 18:50
Додај аларм
Може да ти се случи и тебе - poster
РежијаAndrew Bergman
СцеаристJane Anderson
рејтинг6.3/10
жанрКомедија
Драма
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (10)

Број на коментари (-)

Може да ти се случи и тебе

It Could Happen to You (1994)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.2/10)

Посета

11712

Содржина

За ужас на неговата жена, која се искачува по социјалното скалило (Рози Перез), полицаец од Њујорк (Николас Кејџ) го исполнува ветувањето, да ја подели добивката од лотарија со келнерка (Бриџет Фонда), во оваа прекрасна романтична комедија.
Сè што Чарли Ленг (Николас Кејџ) сака од животот е да биде добар полицаец, да ја сака жена си и да создаде семејство. Но сопругата Муриел (Рози Перез), дрска фризерка, има различни цели, сите поврзани со пари. Чарли наминува во омиленото кафуле каде што ја среќава добронамерната келнерка Ивон (Бриџит Фонда) во неред зашто е донесена до банкрот од бившиот маж. Кога е повикан на должност, мавта со билетот од лотарија, штотуку купен за жена си, ветувајќи ѝ на Ивон дека ако добие, ќе ја подели добивката со неа. Вчудовидувачки, Чарли ја добива премијата. И тој го остварува ветувањето за Ивон. Неговата жена е бесна, весниците на Њујорк се пресреќни, но Чарли, Ивон и Муриел дознаваат дека богатството и славата ги менуваат нивните животи на начини што не би можеле да ги очекуваат.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
20:30 Cinemax 2 Може да ти се случи и тебе
вторник, 25. септември 2018
11:30 Cinemax 2 Може да ти се случи и тебе


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме