Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Pink Romance 21:00
Додај аларм
Есен во Њујорк - poster
РежијаJoan Chen
СцеаристAllison Burnett
рејтинг5.5/10
жанрДрама
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (8)

Број на коментари (-)

Препораки
Američka ljepota
Američka ljepota
1999img/kanali/pink-2.jpg
Miris žene
Miris žene
1992img/kanali/pink-2.jpg
Ne okreći se
Ne okreći se
1973img/kanali/pink-2.jpg
U plamenu Nikaragve
U plamenu Nikaragve
1983img/kanali/pink-2.jpg

Есен во Њујорк

Autumn In New York (2000)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.8/10)

Посета

8038

Содржина

Романтична дама за постар плејбој кој се вљубува во слатка, но смртоносно болна, млада жена.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

jesenkosokolj

Odličan film, šteta što je kasno.

Објавено 24.12.2017
1


Реприза:
понеделник, 8. октомври 2018
19:00 Pink Romance Есен во Њујорк
вторник, 9. октомври 2018
14:20 TV 1000 Есен во Њујорк
петок, 12. октомври 2018
21:00 TV 1000 Есен во Њујорк
понеделник, 15. октомври 2018
11:00 TV 1000 Есен во Њујорк


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме