Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 15:55
Додај аларм
Потстанарка - poster
РежијаFrank Oz
СцеаристMark Stein
Brian Grazer
рејтинг6.1/10
жанрКомедија
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (4)

Број на коментари (-)

Потстанарка

HouseSitter (1992)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.1/10)

Посета

8930

Содржина

Архитектот Њутон Дејвис изградил куќа од соништата за својата девојка од соништата, во надеж дека таму ќе живат среќно до крајот на животот. Единствен проблем е што таа не се согласува. Тука е и келнерката Гвен, која ги раздвижува работите.
Архитектот Њутон Дејвис гради рустичен дом од соништата за да ја запроси својата девојка Беки, но таа го одбива. Тој ја напушта куќата и се враќа во градот, повреден од Беки. Тој ја среќава Гвен, која има интересен однос кон вистината. Тие ја минуваат ноќта заедно, но тој си заминува додека таа спие. Таа го зема неговиот опис на куќата, ја бара и се вселува во неа. Жителите од родниот град на Дејвис стануваат љубопитни, а таа измислува приказна за брак, додворување и целосна историја. Родителите на Дејвис ја запознаваат Гвен и таа веднаш им прираснува при срце. Додека Дејвис дознае што се има случено, целиот град мисли дека таа е мажена, а Беки му кажува дека Гвен ја натерала да го гледа него во целосно нова светлина...

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 17. октомври 2018
14:30 TV 1000 Потстанарка


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме