Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 02:50
четврток 28. септември 2018
Додај аларм
Слатки расипани работи - poster
РежијаStephen Frears
СцеаристSteven Knight
рејтинг7.4/10
жанрКриминалистика
Драма
Трилер
ДржаваОбединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (6)

Број на коментари (-)

Слатки расипани работи

Dirty Pretty Things (2002)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.4/10)

Посета

7996

Содржина

Нелегалните имигранти Окве и Шенај работат во еден лондонски хотел и живеат во страв да не ги депортираат. Една ноќ, Окве наоѓа докази за едно убиство, што предизвикува серија настани кои можат да доведат до катастрофа или до слобода.
Живеејќи во Лондон, Окве (Чиветл Еџиофор) е нигериски имигрант кој работи како таксист и хотелски консиерж, но сепак е на работ на сиромаштијата. Тој дели соба со Шенај (Одри Туту), турска бегалка која работи како собарка во хотелот. Како нелегални имигранти, Окве и Шенај живеат во страв да не ги депортираат. Една вечер, работејќи на рецепција, Окве добива повик од проститутката Џулиет (Софи Оконедо) за да провери еден расипан тоалет каде го чека ужасно откритие. Тој го пријавува тоа кај менаџерот Сники (Серги Лопез), кој го уценува Окве да молчи за тоа што го видел. Окве наскоро открива една матна деловна зделка во лондонското подземје.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 29. септември 2018
04:20 HBO Слатки расипани работи
недела, 30. септември 2018
04:35 Sky Cinema Cult IT Слатки расипани работи


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме