Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 20:30
Додај аларм
Одморалиште за двојки - poster
РежијаPeter Billingsley
СцеаристJon Favreau
Vince Vaughn
рејтинг5.5/10
жанрКомедија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (8)

Број на коментари (-)

Препораки
Redoslijed nestanka
Redoslijed nestanka
2014img/kanali/hrt2.png
Ljubav u eteru
Ljubav u eteru
2015img/kanali/hrt1.png
Torina romantična ljubav
Torina romantična ljubav
1971img/kanali/htv3.jpg
Ta luda vjenčanja
Ta luda vjenčanja
2014img/kanali/domatv.jpg

Одморалиште за двојки

Couples Retreat (2009)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.4/10)

Посета

15624

Содржина

Четири пара одат на тропски остров и ја почнуваат терапијата за парови во летувалиштето. Иако отпрвин тешко ја прифаќаат „њу-ејџ“ психологијата, на крајот некои од паровите сфаќаат дека нивните врски се далеку од совршени.
Дејв и Рони, Џејсон и Синтија и Џои и Луси се блиски. Во групата порано учествувале и Шејн и Џенифер, но тие се развеле и таа си заминала. Џејсон и Синтија објавуваат дека нивниот брак е во неволја, па ги молат своите пријатели (и младата девојка на Шејн) да им се придружат на терапијата за парови која е вклучена во пакетот за одмор на еден тропски остров. Другите неволно се согласуваат, планирајќи да си играат додека Џејсон и Синтија работат на нивниот брак со психологот на островот. На сечие изненадување, пакетот е нефлексибилен: секој пар мора да учествува во вежбите за паровите. Наскоро испливуваат недостатоците во сите четири врски. Што ги очекува секој од паровите?

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 3. октомври 2018
13:50 TV 1000 Одморалиште за двојки
среда, 3. октомври 2018
17:20 TV 1000 Одморалиште за двојки
вторник, 23. октомври 2018
17:35 TV 1000 Одморалиште за двојки
петок, 26. октомври 2018
09:45 TV 1000 Одморалиште за двојки


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме