Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar DCine 22:00
Додај аларм
Блискост - poster
РежијаMike Nichols
СцеаристPatrick Marber
рејтинг7.0/10
жанрДрама
Романса
ДржаваСАД
Обединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (10)

Број на коментари (-)

Блискост

Closer (2004)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.2/10)

Посета

10843

Содржина

Режисерот добитник на „Оскар, Мајк Николс („Ангели во Америка, „Дипломецот) ја носи театарската претстава на Патрик Марбер на големиот екран. Тоа е еротски набиена приказна за љубовта, осаменоста и мамењето во која играат оскаровката Џулија Робертс, номинираните за „Оскар Џад Лоу, Натали Портман и Клајв Овен. „Блискост е смешен и искрен поглед на современисте врски. Тоа е приказна за случајните средби, инстант привлечноста и мамењето кое го доживуваат четворица луѓе што не се познаваат. Ана е успешна разведена фотографка, Ден е надежен писател кој пишува некролози, Лери е згоден и самоуверен дерматолог, а тука е и таинствената Алис. Дејството се одвива во Лондон и потсетува на класиците на Николс, „Кој се плаши од Вирџинија Вулф? и „Сексуално спознавање.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

Antropos

Nevjerojatno je da četiri holivudske zvijezde glume u tako plitkom, neuvjerljivom, nerazrađenom, priglupom filmu poput ovog...

Објавено 03.09.2015

MovieFreak

Odličan film

Објавено 04.09.2015

Antropos

Film je na razini 156. epizode neke meksičke sapunice. S obiljem psihološki isforsirane verbalne pornografije. Žali bože vremena.

Објавено 04.09.2015
3


Реприза:
среда, 10. октомври 2018
04:10 HBO3 Блискост


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме