Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 14:55
понеделник 1. октомври 2018
Додај аларм
Ворм спрингс - poster
РежијаJoseph Sargent
СцеаристMargaret Nagle
рејтинг7.6/10
жанрБиографија
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Препораки
De-Lovely
De-Lovely
2004img/kanali/pink-2.jpg

Ворм спрингс

Warm Springs (2005)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

311

Содржина

Добитниците на наградата Еми, Кенет Брана („Завера“ на Ејч - Би - Оу Филмс) и Синтија Никсон („Сексот и градот“) играат во оваа вистинита, но малку позната приказна за физичката и духовната еволуција на еден човек кој ќе стане претседател.
Добитниците на наградата Еми, Кенет Брана („Завера“ на Ејч - Би - Оу Филмс) и Синтија Никсон („Сексот и градот“) играат во оваа вистинита, но малку позната приказна за физичката и духовната еволуција на еден човек кој ќе стане претседател. „Ворм Спирнгс“ го прикажува Френклин Делано Рузвелт (Брана), кој страда од параплегија предизвикана од полио во 1921, на 39 годишна возраст, трудејќи се да најде „чудотворен“ лек во рурална Џорџија. Додека неговата сопруга, Еленор (Никсон) ја презема улогата на Рузвелтот кој се појавува во јавноста, Френклин се бори со стигматизираноста поради болеста полио и се среќава со оние кои се погодени не само од неподвижноста, туку и од сиромаштијата, неписменоста и расизмот. Со тек на времето тој сфаќа дека иако постои можност никогаш повеќе да не прооди, тој сепак може да биде водач. Во Ворм Спрингс, со помошта на еден посветен терапевт (Кејти Бејтс) и неговиот главен помошник (Дејвид Пајмер), како и сопругата, човекот кој во иднина ќе биде претседател во четири мандати ја наоѓа својата лична и политичка душа.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
вторник, 2. октомври 2018
06:00 HBO3 Ворм спрингс
среда, 10. октомври 2018
15:15 HBO3 Ворм спрингс


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме